1. Home>
PR_8.2.24_1200x800
Blog

Outsourcing mzdové agendy: 4 úkoly, které outsourcovat

Ač si to někteří myslí, outsourcing mzdové agendy nevychází z konceptu „všechno, nebo nic“. Sami se rozhodujete, které úkoly raději svěříte do rukou třetí strany a které budete nadále zpracovávat interně. Každý projekt outsourcingu proto začíná stanovením rozsahu. Jak na to? Tady je několik tipů od expertů.

23. 2. 2024
Nainen nojaa käteensä ja hymyilee
Blog

Průvodce outsourcingem mezinárodní mzdové agendy

V podnikatelském světě je dnes outsourcing běžným pojmem a většina lidí tuší, co tento koncept obnáší. I nadále ale panuje mnoho nejasností v tom, co přesně zahrnuje outsourcing mzdové agendy a jak funguje na mezinárodní úrovni.

20. 2. 2024
HR Laptop
Blog

Partneři pro mzdovou agendu ve více zemích: na co se (ne)zaměřovat?

Mzdová agenda v Evropě je nechvalně proslulá svou složitostí. Je proto téměř nemožné vést bezchybnou mzdovou agendu v mezinárodním měřítku. Externí partneři Vám nabídnou klid na práci, jak ale poznat, který je pro Vás ten pravý? Projděte si následující tři body a rozhodněte se sami.

15. 2. 2024
Blog_13224_1200x800.jpg
Blog

Jak outsourcovat mzdovou agendu: od SaaS po BPO

Rozšířeným mýtem je, že outsourcing mzdové agendy znamená její úplné předání. Některé přístupy, např. outsourcing podnikových procesů (BPO), se tomu skutečně blíží. Outsourcing mzdové agendy má ale mnoho podob a formátů. Tento přehled Vám pomůže vybrat možnost, která nejlépe vyhovuje Vašim potřebám.

15. 2. 2024
group-people-office
Blog

Interní vs. externí zpracovávání mezd

Cílem tohoto článku je poskytnout vyvážený pohled na mzdový software v porovnání s externím zpracováváním mezd. V EU vedle sebe existuje trh se mzdovým softwarem i trh se službami v oblasti mezd – a bude tomu tak i v dohledné budoucnosti.
V čem tkví hlavní rozdíl mezi těmito variantami? Využíváte-li pouze software, musíte si jako zákazník sami zajišťovat odborné znalosti a zdroje pro zpracovávání mzdové agendy. U poskytované služby se naopak riziko a odpovědnost za zpracovávání agendy, dodržování předpisů, úroveň služeb a škálovatelnost přesouvá na poskytovatele služby (např. společnost SD Worx).

14. 2. 2024
working lady smiling
Blog

5 nejčastějších chyb při zpracování mezd (a jak se jich vyvarovat)

I drobná chyba ve mzdách může mít závažné následky – od právních postihů až po ztrátu důvěry zaměstnanců. Evropské spolešnosti spravují mzdovou agendu různými způsoby. Některé se spoléhají na vlastní systémy, technologie a znalosti. Jiné raději zpracování mezd částečně nebo úplně outsourcují. V závislosti na zemi, kde působíte, může být jeden přístup efektivnější než druhý, nejčastější chyby ale bývají podobné. Tady je 5 nejčastějších chyb při zpracování mezd a návod, jak se jim vyhnout.

9. 2. 2024
  • Previous
  • 1
  • Next